LINCZ TRWA !!!

Ponad rok temu rozesłałem obszerne pismo do adwokackiego środowiska w Warszawie informujące o genezie konfliktu z Panią Gajowniczek-Prószyńską i kilkoma osobami ją wspierającymi. Naiwnie sądziłem że powinno się ono przyczynić do zaprzestania szykan i odwetowych akcji za ujawnienie po kilku latach plagiatu i zawłaszczenia mojego pomysłu związanego z tym co się obecnie zwie „Komisją Kobiet Adwokatów”. Nastąpiła eskalacja kłamstw, pomówień i angażowanie pionów dyscyplinarnych z którymi Pani Gajowniczek-Pruszyńska ma koleżeńskie bardzo dobre relacje. Dodatkowo, bodźcem zwiększającym agresję była i jest moja dotychczasowa niepoprawność polityczna. Skrajnie odległa od lewackiego demoliberalnego i postkomunistycznego światopoglądu panującego we władzach adwokatury. Wyczuwam także tło rasistowskie wobec mnie i osób z którymi mam jakiekolwiek pozytywne relacje. Udokumentowanych przykładów jest wystarczająco aby i im w stosownej chwili poświęcić więcej miejsca.
Ta strona jest odpowiedzią, repliką, polemiką, prawem do retorsji na ich chamstwo i prostactwo zwane przez nich etyką adwokacką którą mają dla innych sami na nią srając. O ile nie zaprzestaną ww. praktyk i nie pozbędą się z władz adw. Gajowniczek-Prószyńskiej i adw. Andrzeja Orlińskiego to kontrakcja będzie trwała i to na skalę która dotrze do większości społeczeństwa. Nich się wreszcie ujawni prawdziwa opozycja na najbliższym Walnym Zgromadzeniu Izby warszawskiej i zrobi porządek z ludźmi którzy kompromitują całą adwokaturę.

Leszek Bubel

DEMORALIZACJA ADWOKATURY !

Natychmiast po odpaleniu tej strony postkomunistyczne władze samorządu adwokackiego energicznie zabrały się za jej zniknięcie. Metod jest wiele, od znajomości, po wpływy aż do powoływania się na interesy całego środowiska choć sprawy na nie poruszane dotyczą tylko jego części. Jakby to miało rozwiązać patologiczne zjawiska drążące adwokaturę od lat. Chcą pozamiatać wszystko pod dywanik. Ograniczyć wolność słowa i prawo do krytyki. Aby było jak było. Mają wpływy w prokuraturach i w sądach. Zanosi się więc na eskalację walki bo dla mnie jest to walka także o prawdę, etykę i godność czyli obce im wartości. Zaprawiony w walce z komuną w czasach PRL-u mam świadomość tego do czego są zdolni. To problem także polityczny co też dowiodły wydarzenia ostatnich miesięcy walki o reformą szeroko pojętego wymiaru sprawiedliwości. Władze adwokatury otwarcie stanęły jako przeciwnicy wszelkich zmian. Mam nadzieję że rządzący PiS znowelizują komunistyczną ustawę o adwokaturze i zlikwiduje nią źródła patologii.

Leszek Bubel
Dziennikarz Śledczy